Zadavatel: APIGENEX s.r.o.
Aplikace: Řídicí terminály pro biologické laboratoře
Místo realizace: APIGENEX s.r.o. v Praze
Rok realizace: 2012
Investovaná částka: 200 000 CZK
Popis:
Pro nově budované biologické laboratoře, jedny z nejmodernějších v ČR, jsme byli osloveni na dodávku řídicích terminálů pro ovládání laboratoří. Terminály měly plnit násedující úkoly: řízení osvětlení laboratoří, monitorování teploty a vlhkosti a záznamy o provozu v laboratořích.
Pro toto zadání jsme zvolili 7“ operátorské panely WOP-2107, které byly zabudovány do stěny u všech devíti vchodových dveří do laboratoří. Použitá světla v laboratořích jsou vybavena sériovým rozhraním DALI, kterým lze ovládat jas jednotlivých světel. Pro komunikaci s operátorskými panely byl použit převodník protokolu Modbus/TCP na DALI. Dále je systém doplněn o moduly vzdálených I/O ADAM-6000, na které jsou připojeny kontakty ze snímačů dveří a tlačítka ovládání světel. Námi dodaný SW do operátorských panelů umožňuje uživateli nastavovat časový rozvrh osvětlení/jasu v jednotlivých laboratořích, monitorování teploty a vlhkosti se záznamem překročení nastavených mezí, dále logování vstupu (otevření dveří) do laboratoří a zobrazení informací o tom, jaký experiment se v dané laboratoři provádí.
![]() |
![]() |
![]() |
Přínosy:
Zákazníkovi byl dodán systém na klíč, který splňuje zadané požadavky. Vysoká spolehlivost operátorských panelů, u kterých se při provozu 7 dní v týdnu, 24 hodin denně, po více než ročním užívání nevyskytla žádná závada.