FCC průmyslové systémy
+420 472 774 173
info@fccps.cz
Praha
Ústí nad Labem
Bratislava
PO - PÁ
8:00 - 16:00
E-shop
Banner rubrika 1
TSN / Time Sensitive Networking: pod pokličkou
Vzdálený přístup s Ewon Cosy – postup konfigurace
LIN – představení protokolu
Propojení Siemens Profinet PLC s Modbus RTU (serial) pomocí převodníku Anybus Communicator
ATOP - průmyslové ethernetové switche, routery
„Časová synchronizace – přestupná sekunda“
Pokročilé technologie lcd displejů – optical bonding
Siemens PLC - Jak na vzdálenou správu
Porovnání rádiových přijímačů Meinberg
Jakou technologii SSD zvolit
M.2 NVMe v průmyslovém nasazení
Ethernet/IP
PROFINET
EtherCAT
Profibus
Modbus TCP
Cloud a kybernetická bezpečnost v kritických aplikacích
HMS představuje komunikační řešení pro bateriové systémy skladování energie
Využití a výhody out-of-band připojení pro zařízení IoT
CAN FD - stručný úvod
Definice rozšířené teploty pro průmyslové paměti.
Synchronizace času - profesionální audio/video broadcasting
Elektrická (smart) dálnice
Zajímavý výzkum na katedře měření ČVUT FEL
Stroj pro kontrolu kulových čepů
Příklady 3G a 4G modemů
Kontrolní zařízení pro kovové třmeny
Stabilní výkon SSD v nestabilních situacích napájení
Kontrola správného postupu ruční montáže chladiče klimatizační jednotky
Měřicí stanice pro záznam dat z průtokoměrů a měřičů hladin na modelu vodního díla
Teaming - redundantní Ethernet pod Windows
Kontrola sestavy čerpadla pro automobilový motor
Ochrana proti přepětí v kontextu průmyslové elektroniky - svodiče a galvanická izolace
Mobilní data v proudu času
Strojové vidění hlídá kvalitu v lakovně plechu
Řídicí terminály pro biologické laboratoře
Kontrola plastového výlisku
PCI Express - mýty a fakta
Identifikace a kontrola přítomnosti krytu automobilového reflektoru ve stříkací lince
CAN - stručný úvod
Stanice pro kontrolu sestavy konektoru
Kontrola 50 000 dílů za směnu
Antény pro WiFi - 1. část
Antény pro WiFi - 2. část
Základní přehled o technologii WiFi
Dodávané a podporované operační systémy pro PC
Kontrola barevného odstínu světlovodičů automobilového reflektoru
Strojové učení strojového vidění
Londýnské metro je na špici ve získávání energie pro využití ve stanicích
Pásma LTE/UMTS/EDGE/GSM používaná v České republice
Vizualizace výrobních dat, On-line reporting stavu výroby
Antimikrobiální ošetření Active Key inovace
PC Nexcom zlepšuje svážení odpadků
Vizualizace výrobních dat, On-line zásobování Machinery a Assembly
Průvodce výběrem vhodné gateway
Přehled procesorů versus verze Windows

HMS představuje komunikační řešení pro bateriové systémy skladování energie


Společnost HMS Networks představuje několik komunikačních řešení pro rychle se rozvíjející trh s bateriovými úložišti elektřiny. Bateriové systémy skladování energie (Battery Energy Storage Systems, BESS) vyžadují komunikační schopnosti např. pro připojení k jednotlivým bateriím a periferním součástem, komunikaci s elektrickou sítí, monitorování systémů na dálku a mnoho dalšího.

 

Bateriové systémy skladování energie (BESS) mohou být jedním z klíčů k řešení energetické krize a k zajištění globální udržitelnosti. Protože obnovitelné zdroje energie, jako jsou vítr a sluneční energie, nejsou k dispozici nepřetržitě, mohou velké bateriové parky umožnit skladování energie, která se použije, když ani nesvítí slunce, ani nefouká vítr.


BESS musí komunikovat

Bateriové systémy skladování energie jsou tvořeny bateriovými články, jež jsou kombinovány do bateriových zdrojů (battery pack), které lze následně vestavět do kontejnerů, z nichž lze vytvořit bateriové parky o velikosti několika fotbalových hřišť. Systémy mohou používat nové nebo použité baterie a obsahovat mnoho dalších komponent. Velké bateriové parky však ke své práci potřebují mnoho komunikačních schopností. Společnost HMS nyní představuje ucelený balík komunikačních řešení určených právě pro tuto oblast použití.


Prevence poruch a propojení zařízení s rozhraním CAN

Vzhledem k tomu, že pro trh s bateriemi je určující automobilový průmysl, je v mnoha systémech používána komunikační sběrnice CAN. HMS nabízí prostřednictvím své značky Ixxat rozsáhlý sortiment komunikačních řešení pro připojení k počítači, připojení ke komunikační síti, rozšíření sběrnice, galvanické oddělení atd. (CAN - STRUČNÝ ÚVOD, CAN FD - STRUČNÝ ÚVOD)

Při návrhu sítí je zásadním aspektem ochrana jejich součástí, a to jak před přepětím z externích zdrojů (jako jsou údery blesku), tak před rušením souvisejícím s provozem úložiště (měniče a převodníky AC/DC). Ochrana zařízení je nutná, aby nedošlo k jejich poškození.

Produkty značky Ixxat od společnosti HMS pro komunikaci zařízení s rozhraním CAN a ochranu zařízení.

 

Komunikační brány

Bateriové systémy skladování energie často kombinují v jednom systému komponenty z různých odvětví – vlastní baterie, systémy správy baterií (BMS), programovatelné automaty (PLC), jednotky detekce požáru nebo klimatizační jednotky. Je-li třeba kombinovat různá zařízení, je často nutné propojit sítě využívající různé protokoly a standardy. CAN, Modbus, BACnet, KNX a další protokoly lze snadno propojit pomocí inteligentních komunikačních bran HMS, které se postarají o výměnu důležitých dat a zároveň umožňují centralizované řízení.

Tyto brány mohou navíc data selektivně filtrovat, mapovat a v případě potřeby s nimi manipulovat, aby bylo možné výměnu dat optimalizovat.

Síťové brány HMS jsou velmi vhodné i pro použití v BESS.

 

Připojení ke cloudu nebo systému SCADA a vzdálený přístup

Pro připojení ke cloudovým systémům nebo systémům SCADA jsou nutné inteligentní komunikační sítě. Toto připojení lze realizovat pomocí bran SG (Smart Grid) od HMS, které podporují jak protokoly používané v energetice, tak průmyslové protokoly provozních sběrnic, stejně jako protokoly požadované pro cloudové připojení.

Brány SG umožňují centralizované řízení a vzdálený přístup pro prediktivní údržbu a protokolování nebo vizualizaci dat pomocí řešení i4SCADA® od společnosti WEBfactory®, jež je součástí HMS. Brány SG také poskytují funkce robustního zabezpečení, jako jsou firewall, OpenVPN®, šifrování TLS a správa uživatelů. Tato opatření jsou nezbytná pro ochranu před kybernetickými útoky.


Komunikační brány Ixxat® SG-Gateway umožňují komunikaci mezi sítěmi s energetickými a průmyslovými protokoly a aplikace WEBfactory i4SCADA umožňuje vysoce přizpůsobitelnou vizualizaci dat.


 
„S tím, jak se společnost jako celek se obrací na udržitelnější zdroje energie, jako jsou vítr a slunce, vidíme rychle rostoucí poptávku po komunikačních řešeních pro bateriové systémy skladování energie,“ říká Alexander Hess, generální ředitel HMS Business Unit Ixxat. „K tomu, aby BESS mohly fungovat, je třeba komunikace. HMS nabízí rozsáhlý sortiment průmyslových komunikačních zařízení pro řešení různých úkolů, které se v těchto systémech vyskytují.“

 

Produkty HMS networks naleznete v našem e-shopu:

 

Pro více informací kontaktujte produktového managera HMS networks Olega Červjaťuka, mob.: +420 737 973 299, email: cervjatuk@fccps.cz

 

Eshop
Youtube
Magazín
Kalalog
FCC průmyslové systémy


Již více než 25 let na českém trhu

FCC průmyslové systémy je technicko – obchodní společností, zastupující významné výrobce v oblasti průmyslové automatizace a telekomunikační techniky. V oblasti průmyslové automatizace zahrnuje naše nabídka spektrum sahající od senzorových systémů přes průmyslové sběrnice a průmyslové komunikace po průmyslové výpočetní, řídicí a dispečerské systémy na bázi specializovaných PC. Naší významnou specializací jsou systémy pro strojové vidění využívané v oblasti výrobní automatizace a kontroly kvality. Spolupracujeme s nejvýznamnějšími světovými dodavateli průmyslové výpočetní techniky a komunikací z Evropy a Asie a disponujeme i vlastním vývojovým a konstrukčním zázemím včetně vývoje softwaru.

up