FCC průmyslové systémy
+420 472 774 173
info@fccps.cz
Praha
Ústí nad Labem
Bratislava
PO - PÁ
8:00 - 16:00
E-shop
Banner rubrika 1
Kamerová kontrola modulu airbagu
Vysokorychlostní čtení etiket
Zařízení na kontrolu montážních otvorů
Jednoúčelový stroj na lisování pružin
Robotický ořez ultrazvukovým nožem
Automatická balicí linka
Detekce vad výlisku
Měnírna Brno Netroufalky
Vizualizace výrobních dat
10 operátorských stanovišť v pivovarech
Řídicí terminály pro biologické laboratoře
Měřicí stanice pro záznam dat z průtokoměrů
Vzdálený monitoring stavu zásobníků

Řídicí terminály pro biologické laboratoře


Zadavatel:              APIGENEX, s.r.o.
Místo realizace:     APIGENEX s.r.o. v Praze
Rok realizace:       2012Popis:
Pro nově budované biologické laboratoře, jedny z nejmodernějších v ČR, jsme byli osloveni na dodávku řídicích terminálů pro ovládání laboratoří. Terminály měly plnit následující úkoly: řízení osvětlení laboratoří, monitorování teploty a vlhkosti a záznamy o provozu v laboratořích. Pro toto zadání jsme zvolili 7“ operátorské panely WOP-2107, které
byly zabudovány do stěny u všech devíti vchodových dveří do laboratoří.
Použitá světla v laboratořích jsou vybavena sériovým rozhraním DALI, kterým lze ovládat jas jednotlivých světel. Pro komunikaci s operátorskými panely byl použit převodník protokolu Modbus/TCP na DALI. Dále je systém doplněn o moduly vzdálených I/O ADAM-6000, na které jsou připojeny kontakty ze snímačů dveří a tlačítka ovládání světel. Námi dodaný SW do operátorských panelů umožňuje uživateli nastavovat časový rozvrh osvětlení/jasu v jednotlivých laboratořích, monitorování teploty a vlhkosti se záznamem překročení nastavených mezí, dále logování vstupu (otevření dveří) do laboratoří a zobrazení informací o tom, jaký experiment se v dané laboratoři provádí.

Přínosy:
Zákazníkovi byl dodán systém na klíč, který splňuje zadané požadavky. Vysoká spolehlivost operátorských panelů, u kterých se při provozu 7 dní v týdnu, 24 hodin denně, po více než ročním užívání nevyskytla žádná závada.

Eshop
Youtube
Magazín
Kalalog
FCC průmyslové systémy


Již více než 25 let na českém trhu

FCC průmyslové systémy je technicko – obchodní společností, zastupující významné výrobce v oblasti průmyslové automatizace a telekomunikační techniky. V oblasti průmyslové automatizace zahrnuje naše nabídka spektrum sahající od senzorových systémů přes průmyslové sběrnice a průmyslové komunikace po průmyslové výpočetní, řídicí a dispečerské systémy na bázi specializovaných PC. Naší významnou specializací jsou systémy pro strojové vidění využívané v oblasti výrobní automatizace a kontroly kvality. Spolupracujeme s nejvýznamnějšími světovými dodavateli průmyslové výpočetní techniky a komunikací z Evropy a Asie a disponujeme i vlastním vývojovým a konstrukčním zázemím včetně vývoje softwaru.

up