FCC průmyslové systémy
+420 472 774 173
info@fccps.cz
Praha
Ústí nad Labem
Bratislava
PO - PÁ
8:00 - 16:00
E-shop
Banner rubrika 1
Kamerová kontrola modulu airbagu
Vysokorychlostní čtení etiket
Zařízení na kontrolu montážních otvorů
Jednoúčelový stroj na lisování pružin
Robotický ořez ultrazvukovým nožem
Automatická balicí linka
Detekce vad výlisku
Měnírna Brno Netroufalky
Vizualizace výrobních dat
10 operátorských stanovišť v pivovarech
Řídicí terminály pro biologické laboratoře
Měřicí stanice pro záznam dat z průtokoměrů
Vzdálený monitoring stavu zásobníků

Měřicí stanice pro záznam dat z průtokoměrů


Zadavatel:     ČVUT v Praze
Aplikace:     Měřicí stanice pro záznam dat z průtokoměrů a měřičů hladin na modelu vodního díla
Místo realizace:     ČVUT v Praze
Rok realizace:     2013

Popis:
Úkolem bylo dodat tři kusy měřicí ústředny, která by dokázala zaznamenávat v čase úrovně hladin a průtoků na modelu vodního díla. Mezi hlavní požadavky patřilo: nízká cena, možnost nastavení přepočítávání naměřených hodnot na reálné hodnoty, nastavení periody vzorkování, zobrazení dat v reálném čase a export naměřených dat ve formátu excel na USB flash disk. 
Základem měřicí ústředny byl zvolen operátorský panel s 7“ dotykovou obrazovkou, do kterého jsme vyvinuli SW na zakázku, který výše popsané požadavky splnil. Pro měření výšky hladin byly použity ultrazvukové snímače firmy Pepperl+Fuchs a jejich proudový výstup byl pomocí měřicího modulu ADAM předáván protokolem Modbus/TCP do operátorského panelu k dalšímu zpracování.


Přínosy:
Původní manuální zapisování naměřených hodnot bylo nahrazeno přesným automatickým měřením s možností vzorkování dat pod 1s a automatické ukládání dat přímo ve formátu excel. Hlavním přínosem pro uživatele bylo snížení pracnosti záznamu a zpracování dat, přesnější odečty s vyšší periodou vzorkování a synchronizace odečtu až sedmi vstupů najednou.

Eshop
Youtube
Magazín
Kalalog
FCC průmyslové systémy


Již více než 25 let na českém trhu

FCC průmyslové systémy je technicko – obchodní společností, zastupující významné výrobce v oblasti průmyslové automatizace a telekomunikační techniky. V oblasti průmyslové automatizace zahrnuje naše nabídka spektrum sahající od senzorových systémů přes průmyslové sběrnice a průmyslové komunikace po průmyslové výpočetní, řídicí a dispečerské systémy na bázi specializovaných PC. Naší významnou specializací jsou systémy pro strojové vidění využívané v oblasti výrobní automatizace a kontroly kvality. Spolupracujeme s nejvýznamnějšími světovými dodavateli průmyslové výpočetní techniky a komunikací z Evropy a Asie a disponujeme i vlastním vývojovým a konstrukčním zázemím včetně vývoje softwaru.

up