FCC průmyslové systémy
+420 472 774 173
info@fccps.cz
Praha
Ústí nad Labem
Bratislava
PO - PÁ
8:00 - 16:00
E-shop
Banner rubrika 1
Kamerová kontrola modulu airbagu
Vysokorychlostní čtení etiket
Zařízení na kontrolu montážních otvorů
Jednoúčelový stroj na lisování pružin
Robotický ořez ultrazvukovým nožem
Automatická balicí linka
Detekce vad výlisku
Měnírna Brno Netroufalky
Vizualizace výrobních dat
10 operátorských stanovišť v pivovarech
Řídicí terminály pro biologické laboratoře
Měřicí stanice pro záznam dat z průtokoměrů
Vzdálený monitoring stavu zásobníků

Měnírna Brno Netroufalky


Investor:               Dopravní podnik města Brna, a.s.
Místo realizace:   Brno Netroufalky
Rok realizace:     2019

 

Popis:
Měnírny městské hromadné dopravy dodáváme již od roku 1998 a společně s postupným vývojem měnírenské technologie jde i vývoj jeho řízení. Samotné řízení je koncipováno jako distribuovaný řídicí systém na bázi PLC (Programmable Logic Controller). Přenos dat po optické síti (jak rychlost, tak i spolehlivost) z každého pole rozvaděče je klíčovou záležitostí při dohledu nad celou technologií měnírny, kdy na jakoukoliv změnu signálu je potřeba rychle a správně zareagovat. Komunikační switche Korenix (JetNet 5210G) byly vybrány na základě jejich spolehlivosti, odolnosti a rychlosti. V tomto případě jsou switche zapojeny do optického kruhu pro vyšší zabezpečení přenosu dat, tj. v případě přerušení optického vedení mezi dvěma switchy. Při ztrátě komunikace jakéhokoliv zařízení v optické síti je informace stále přenášena do nadřazeného systému k dalšímu vyhodnocení.

Přínosy:
Jelikož využíváme v komunikační topologii kruh, funkce Korenixu Rapid Super Ring (změna směru toku paketů během několika ms) je pro nás velikým přínosem. Další výhodou je snadná konfigurace a hlavně rychlé a dostupné technické řešení ze strany dodavatele.

Eshop
Youtube
Magazín
Kalalog
FCC průmyslové systémy


Již více než 25 let na českém trhu

FCC průmyslové systémy je technicko – obchodní společností, zastupující významné výrobce v oblasti průmyslové automatizace a telekomunikační techniky. V oblasti průmyslové automatizace zahrnuje naše nabídka spektrum sahající od senzorových systémů přes průmyslové sběrnice a průmyslové komunikace po průmyslové výpočetní, řídicí a dispečerské systémy na bázi specializovaných PC. Naší významnou specializací jsou systémy pro strojové vidění využívané v oblasti výrobní automatizace a kontroly kvality. Spolupracujeme s nejvýznamnějšími světovými dodavateli průmyslové výpočetní techniky a komunikací z Evropy a Asie a disponujeme i vlastním vývojovým a konstrukčním zázemím včetně vývoje softwaru.

up