FCC průmyslové systémy
+420 472 774 173
info@fccps.cz
Praha
Ústí nad Labem
Bratislava
PO - PÁ
8:00 - 16:00
E-shop
Banner rubrika 1
Měnírna Brno Netroufalky
Vzdálený monitoring stavu zásobníků
Měřicí stanice pro záznam dat z průtokoměrů
 Řídicí terminály pro biologické laboratoře
10 operátorských stanovišť v pivovarech
Vizualizace výrobních dat

Měnírna Brno Netroufalky


Investor:               Dopravní podnik města Brna, a.s.
Místo realizace:   Brno Netroufalky
Rok realizace:     2019

 

Popis:
Měnírny městské hromadné dopravy dodáváme již od roku 1998 a společně s postupným vývojem měnírenské technologie jde i vývoj jeho řízení. Samotné řízení je koncipováno jako distribuovaný řídicí systém na bázi PLC (Programmable Logic Controller). Přenos dat po optické síti (jak rychlost, tak i spolehlivost) z každého pole rozvaděče je klíčovou záležitostí při dohledu nad celou technologií měnírny, kdy na jakoukoliv změnu signálu je potřeba rychle a správně zareagovat. Komunikační switche Korenix (JetNet 5210G) byly vybrány na základě jejich spolehlivosti, odolnosti a rychlosti. V tomto případě jsou switche zapojeny do optického kruhu pro vyšší zabezpečení přenosu dat, tj. v případě přerušení optického vedení mezi dvěma switchy. Při ztrátě komunikace jakéhokoliv zařízení v optické síti je informace stále přenášena do nadřazeného systému k dalšímu vyhodnocení.

Přínosy:
Jelikož využíváme v komunikační topologii kruh, funkce Korenixu Rapid Super Ring (změna směru toku paketů během několika ms) je pro nás velikým přínosem. Další výhodou je snadná konfigurace a hlavně rychlé a dostupné technické řešení ze strany dodavatele.

Eshop
Youtube
Magazín
Kalalog
FCC průmyslové systémy


Již 25 let na českém trhu

FCC průmyslové systémy je technicko – obchodní společností, zastupující významné výrobce v oblasti průmyslové automatizace a telekomunikační techniky. V oblasti průmyslové automatizace zahrnuje naše nabídka spektrum sahající od senzorových systémů přes průmyslové sběrnice a průmyslové komunikace po průmyslové výpočetní, řídicí a dispečerské systémy na bázi specializovaných PC. Naší významnou specializací jsou systémy pro strojové vidění využívané v oblasti výrobní automatizace a kontroly kvality. Spolupracujeme s nejvýznamnějšími světovými dodavateli průmyslové výpočetní techniky a komunikací z Evropy a Asie a disponujeme i vlastním vývojovým a konstrukčním zázemím včetně vývoje softwaru.

up