FCC průmyslové systémy
+420 472 774 173
info@fccps.cz
Praha
Ústí nad Labem
Bratislava
PO - PÁ
8:00 - 16:00
E-shop
Banner rubrika 1
Kamerová kontrola modulu airbagu
Vysokorychlostní čtení etiket
Zařízení na kontrolu montážních otvorů
Jednoúčelový stroj na lisování pružin
Robotický ořez ultrazvukovým nožem
Automatická balicí linka
Detekce vad výlisku
Měnírna Brno Netroufalky
Vizualizace výrobních dat
10 operátorských stanovišť v pivovarech
Řídicí terminály pro biologické laboratoře
Měřicí stanice pro záznam dat z průtokoměrů
Vzdálený monitoring stavu zásobníků

Kamerová kontrola modulu airbagu


Pro jednoho z našich zákazníků z řad automotive jsme navrhli a zrealizovali stanici pro kamerovou kontrolu. Požadavek zákazníka byl -  kontrola modulu airbagu. Celá stanice je sestavena z alu profilů a opláštěná, abychom zamezili parazitnímu světlu, které by mohlo ovlivnit správnou funkci kamerového systému uvnitř stanice. Stanice je uvnitř vybavena speciálním osvětlovačem, optoelektrickým snímačem a pneumatickými prvky. Vyhodnocování a vizualizace kontrolního procesu (a také řízení stanice) probíhá na průmyslovém panelovém PC, které je součástí této stanice.
Celý proces je zjednodušen na minimum, takže kontrola probíhá tak, že obsluha založí kontrolovaný výrobek do lůžka a zavře výsuvnou polici. Pomocí čidla je spuštěn kontrolní proces. Dochází k automatickému zjištění verze výrobku, kamerový systém pořídí snímky a tenzometrický snímač provede zvážení hmotnosti. Poté proběhne vyhodnocení pořízených informací o výrobku ve speciálním SW. Pokud je stav kontroly „OK“, průmyslové panelové PC zašle požadované informace do nadřazeného systému, které povolí vytisknutí štítku. Obsluha poté vysune polici a odebere výrobek, na který nalepí štítek. Pokud je stav kontroly „NOK“, průmyslové panelové PC zašle požadované informace do nadřazeného systému a zařízení mechanicky poškodí kontrolovaný výrobek. Poté obsluha vysune polici a odebere výrobek.

Eshop
Youtube
Magazín
Kalalog
FCC průmyslové systémy


Již více než 25 let na českém trhu

FCC průmyslové systémy je technicko – obchodní společností, zastupující významné výrobce v oblasti průmyslové automatizace a telekomunikační techniky. V oblasti průmyslové automatizace zahrnuje naše nabídka spektrum sahající od senzorových systémů přes průmyslové sběrnice a průmyslové komunikace po průmyslové výpočetní, řídicí a dispečerské systémy na bázi specializovaných PC. Naší významnou specializací jsou systémy pro strojové vidění využívané v oblasti výrobní automatizace a kontroly kvality. Spolupracujeme s nejvýznamnějšími světovými dodavateli průmyslové výpočetní techniky a komunikací z Evropy a Asie a disponujeme i vlastním vývojovým a konstrukčním zázemím včetně vývoje softwaru.

up