FCC průmyslové systémy
+420 472 774 173
info@fccps.cz
Praha
Ústí nad Labem
Bratislava
PO - PÁ
8:00 - 16:00
E-shop
Banner rubrika 1

Spojení společností Meinberg a Oregano systems


BAD PYRMONT, Německo - (BUSINESS WIRE)

Společnost Meinberg, přední výrobce řešení pro synchronizaci času a frekvence, se dohodla na získání 100% akcií svého dlouholetého dodavatele Oregano Systems, předního světového výrobce komponent pro protokol přesného času (PTP precision time protocol), technologickou a poradenskou společnost.

Distributoři a zástupci společnosti Meinberg již nabízí produkty a služby společnosti Oregano. Tato akvizice umožňuje společnosti Meinberg zefektivnit svůj hardware a software PTP a poskytnout tak jedinečně integrovanou nabídku pro dodavatele hardwaru, kteří chtějí přidat podporu PTP do svých vlastních produktů.

„Díky tomu, že jsme schopni nabídnout našim zákazníkům schopnost integrovat software PTP, jádra FPGA IP a individuálně navržená řešení do svých hardwarových produktů, přináší Meinberg kompletní portfolio produktů a služeb,“ říká Heiko Gerstung, výkonný ředitel společnosti Meinberg.

Technologie syntaxe Oregano syn1588®, která nabízí nejrozsáhlejší režim PTP a podporu na trhu, je používána v řadě hardwarových produktů společnosti Meinberg, včetně renomovaných zařízení a modulů PTP. Slouží také jako základ pro klientský software Meinberg PTP pro Windows i Linux.

„Díky spolupráci s Meinbergem po mnoho let Meinberg nejenže zná naše výrobky, jejich poslání je v souladu s tím, co jsme v Oreganu vybudovali za posledních 19 let,“ říká spolumajitel Oregano Gerhard Cadek. Cadek, spolu s obchodním partnerem Nikolausem Keröem, zůstane v Oreganu minimálně šest let, což zajistí hladký přechod vedení společnosti.
Zvýšení kapacity výzkumu a vývoje
Se zkušeným designovým týmem Oregano má Meinberg dobrou pozici pro zvýšení své kapacity v oblasti výzkumu a vývoje, zejména pokud jde o konstrukci technologie PTP / IEEE 1588, FPGA a dalších elektronických součástek.

„Akvizice přidává bezkonkurenční úroveň špičkového know-how pro vysokorychlostní FPGA do portfolia Meinberg,“ dodává Andre Hartman, výkonný ředitel a ředitel vývoje hardware společnosti Meinberg.

V rámci akvizice bude společnost Oregano postupně přizpůsobovat značku značce Meinberg, včetně jména a loga společnosti Meinberg. K tomuto přechodu dojde krok za krokem.


O společnosti Meinberg
Meinberg je světovým lídrem v řešeních synchronizace času a frekvence. Jeho inovativní produkty umožňují synchronizaci pro takové kritické aplikace, jako je automatizace rozvodné sítě / rozvodny, finance, digitální vysílání, telekomunikační sítě, kosmonautika, letectví, výzkum a vývoj.

 < Zpět do rubriky
Eshop
Youtube
Magazín
Kalalog
FCC průmyslové systémy


Již více než 25 let na českém trhu

FCC průmyslové systémy je technicko – obchodní společností, zastupující významné výrobce v oblasti průmyslové automatizace a telekomunikační techniky. V oblasti průmyslové automatizace zahrnuje naše nabídka spektrum sahající od senzorových systémů přes průmyslové sběrnice a průmyslové komunikace po průmyslové výpočetní, řídicí a dispečerské systémy na bázi specializovaných PC. Naší významnou specializací jsou systémy pro strojové vidění využívané v oblasti výrobní automatizace a kontroly kvality. Spolupracujeme s nejvýznamnějšími světovými dodavateli průmyslové výpočetní techniky a komunikací z Evropy a Asie a disponujeme i vlastním vývojovým a konstrukčním zázemím včetně vývoje softwaru.

up