FCC průmyslové systémy
+420 472 774 173
info@fccps.cz
Praha
Ústí nad Labem
Bratislava
PO - PÁ
8:00 - 16:00
E-shop
Banner rubrika 1

Monitorování stroje


Router Ewon Flexy umožňuje sledovat stav a výkon Vašeho zařízení kdekoliv na světě. Prováděný monitoring zařízení operuje s daty na místě nebo vzdáleně pomocí zabezpečeného VPN spojení. Nasbíraná data se uchovávají přímo do routeru umístěného vedle Vaší technologie.

Na videu níže se dozvíte jak pracovat s Ewon Flexy a následně monitorovat sesbíraná data.

 

Sběr a vizualizace dat

Prvním krokem v monitorování stroje je konfigurace Flexy routeru pro čtení tagů z PLC stroje. Ewon Flexy podporuje sběr dat od většiny hlavních výrobců PLC a mnoha dalších zařízení. 

 
Obr. 1

Jakmile zařízení Flexy načte zvolená data ze stroje, lze je použít k vygenerování alarmů a oznámení. Lze je také sdílet s ostatními systémy pomocí OPC-UA serveru Flexy.
Ewon Flexy má webový server, který může podporovat vlastní webové stránky pro snadnou vizualizaci výkonu stroje. Výrobce nabízí software ViewOn, který lze zakoupit navíc jako službu. Pomocí toho softwaru lze vytvořit jednoduchou vizualizaci výrobního procesu založeném na sesbíraných hodnotách. Viz. ukázka na obrázku č.2

 


Obr.2

Chcete-li, aby se vaše vlastní webová stránka stala výchozí domovskou stránkou Flexy, přejděte na stránku Identifikace Flexy. (Setup -> System -> Main -> General -> Identification).

 

 

Obr. 3

 

Vzdálená vizualizace dat
Přestože data zůstávají na routeru Flexy, autorizovaní uživatelé mohou vzdáleně díky službě Talk2M vidět informace které potřebují.
 

 


Obr.4

Pomocí funkce KPI Flexy a M2Web, webového portálu Talk2M nebo eCatcher Mobile, mobilní aplikace Talk2M, můžete snadno vidět živé klíčové ukazatele (hodnoty, tagy) výkonu vašeho stroje. 
Ve výchozím nastavení je webový server Flexy přístupný prostřednictvím M2Web a eCatcher Mobile a také zpřístupňuje vaše vlastní webové stránky vzdáleně. U účtů Talk2M Pro lze přístup k webovému serveru Flexy omezit podle potřeby a nastavení práv jednotlivých uživatelů.
 < Zpět do rubriky
Eshop
Youtube
Magazín
Kalalog
FCC průmyslové systémy


Již více než 25 let na českém trhu

FCC průmyslové systémy je technicko – obchodní společností, zastupující významné výrobce v oblasti průmyslové automatizace a telekomunikační techniky. V oblasti průmyslové automatizace zahrnuje naše nabídka spektrum sahající od senzorových systémů přes průmyslové sběrnice a průmyslové komunikace po průmyslové výpočetní, řídicí a dispečerské systémy na bázi specializovaných PC. Naší významnou specializací jsou systémy pro strojové vidění využívané v oblasti výrobní automatizace a kontroly kvality. Spolupracujeme s nejvýznamnějšími světovými dodavateli průmyslové výpočetní techniky a komunikací z Evropy a Asie a disponujeme i vlastním vývojovým a konstrukčním zázemím včetně vývoje softwaru.

up