FCC průmyslové systémy
+420 472 774 173
info@fccps.cz
Praha
Ústí nad Labem
Bratislava
PO - PÁ
8:00 - 16:00
E-shop
Banner rubrika 1

Jak eliminovat šíření virové nákazy


Prevence šíření nemoci COVID-19 je nyní hlavním tématem snad každého z nás. Existuje několik způsobů jak virové šíření zpomalit. Nejdůležitější z nich jsou: dodržování hygieny a omezení osobního kontaktu s potenciálně nakaženými jedinci. 

Prakticky všude se dnes setkáte s výpočetní technikou a jedním z nejvíce rizikových zařízení pro přenos infekce je klávesnice a myš. Toto není nic nového, ale v dnešní době si to uvědomuje čím dál tím více lidí. Existuje spousta výrobců, kteří nabízejí různé produkty s antibakteriálním povrchem. Stejně tak tomu je i u výrobců klávesnic a myší, kteří většinou pro vytvoření antibakteriálního povrchu využívají nano částice stříbra. Podle některých studii ale stříbro není zcela ideální a v některých zemích bylo dokonce pro tyto účely zakázané: Skandinávie, Dánsko, Švédsko, Finsko a Norsko.

Německá firma ActiveKey, kterou v ČR zastupujeme, na místo problematických antibakteriálních povrchů sází na design, který umožňuje snadnou a pravidelnou dezinfekci. Na našem e-shopu naleznete řadu těchto produktů, které vám s udržením hygieny pomohou. 

V době stále častějších home office, jsou vyhledávané i produkty pro vzdálenou správu zařízení. Představte si programátora, který má za úkol oživit nějaký stroj, nebo PLC a nechce riskovat práci v kolektivu ostatních pracovníků, nebo je tento programátor z nějakého důvodu v karanténě a rád by pokračoval na rozdělané práci z domova. Nebo jiný případ. Váš zákazník od Vás chce dodat objednanou technologii, ale zároveň chce minimalizovat pohyb cizích pracovníků na svém pracovišti. 
Pro tyto případy může být řešením zařízení eWON Cosy od společnosti HMS. To umožňuje vzdáleně se připojit k zařízení, nebo technologii a pracovat s ním na dálku podobně jako v případě,  že sedíte přímo u zařízení.

 

Více o eWON COSY zde

Video k produktu eWON COSY zde.

 

Článek “LÉKAŘSKÉ KLÁVESNICE S DEZINFEKČNÍM SYSTÉMEM MEDICALKEY™” nejde zde.

 < Zpět do rubriky
Eshop
Youtube
Magazín
Kalalog
FCC průmyslové systémy


Již více než 25 let na českém trhu

FCC průmyslové systémy je technicko – obchodní společností, zastupující významné výrobce v oblasti průmyslové automatizace a telekomunikační techniky. V oblasti průmyslové automatizace zahrnuje naše nabídka spektrum sahající od senzorových systémů přes průmyslové sběrnice a průmyslové komunikace po průmyslové výpočetní, řídicí a dispečerské systémy na bázi specializovaných PC. Naší významnou specializací jsou systémy pro strojové vidění využívané v oblasti výrobní automatizace a kontroly kvality. Spolupracujeme s nejvýznamnějšími světovými dodavateli průmyslové výpočetní techniky a komunikací z Evropy a Asie a disponujeme i vlastním vývojovým a konstrukčním zázemím včetně vývoje softwaru.

up