FCC průmyslové systémy
+420 472 774 173
info@fccps.cz
Praha
Ústí nad Labem
Bratislava
PO - PÁ
8:00 - 16:00
E-shop
Banner rubrika 1

Ewon Flexy: IoT pro dodavatele výrobních technologií


Seriózní průzkumy dokazují, že digitalizace výroby skutečně zvyšuje produktivitu, poskytuje konkurenční výhody a nové zisky. A digitalizace znamená i sběr dat pomocí IoT.
Samozřejmě, sběr dat a jejich vyhodnocení je standardní výbavou výrobních linek již dlouho, ale teprve IoT poskytuje k této činnosti jednotnou, standardizovanou a prověřenou technologii.
Následující text je určen především těm, kdo konstruují a staví stroje pro průmyslovou výrobu. Představí technologii Ewon Flexy určenou pro nasazení IoT na strojích, které stavíte. Umožní vám snadné aplikace IoT v následujících oblastech:

  • Sběr dat v technologii
  • Stavová a alarmová hlášení
  • Zobrazení ukazatelů výkonu
  • Zákaznický webový portál
  • Zpracování IoT dat

Již tyto základní služby vám pomohou získat nové obchodní příležitosti a připravit se na aplikaci mnohem sofistikovanějších IoT služeb v budoucnosti.

Sběr dat v technologii
IoT technologie sjednocují nekompatibilní systémy sběru dat
Ewon Flexy je M2M router zahrnující i IoT gateway. Poskytuje připojení ke cloudové službě Talk2M, která zajišťuje uložení a zpracování dat. Ewon Flexy může komunikovat prakticky se všemi běžně využívanými PLC. Spektrum protokolů, které Ewon Flexy zvládá je široké, početný je i seznam průmyslových sběrnic, ke kterým jej lze připojit.
Ewon Flexy má v sobě navíc integrovaný i OPC server. Ten umožňuje přenos dat do místních systémů SCADA, MES, ERP, které uživatel stroje využívá pro řízení a plánování výroby a obchodu. 

Stavová a alarmová hlášení
Noční můrou každého dodavatele strojů jsou noční a víkendové telefonáty od zákazníků, kterým dodaný stroj přestal fungovat.
Řešením je automatizované varování. Router Ewon Flexy prostřednictvím služby Talk2M umožňuje zasílat varování e-mailem i pomocí SMS.  Pomocí nastavení mezních hodnot, časových zpoždění, logických funkcí a seznamu příjemců lze nastavit individualizovaný systém alarmů, který varuje každého účastníka podle jeho dostupnosti, specializace a pravomocí.
Kromě alarmů umožňuje Talk2M zasílat e-mailem i pravidelné, například denní reporty o stavu jednotlivých strojů. Uživatel tak pohodlně dostává každý den přehlednou informaci.

Zobrazení ukazatelů výkonu (KPI)
Požadavek na monitorování hodnot KPI souvisí se zaváděním systémů řízení kvality, které měření výkonnosti prakticky každého procesu ve firmě vyžadují.
KPI však mohou sloužit jako přehledný diagnostický nástroj i servisnímu týmu dodavatele.
Pro snadný přístup k hodnotám KPI poskytuje Talk2M službu M2Web, bezplatnou možnost vytvoření individuální webové stránky, optimalizované pro standardní i mobilní zařízení. Lze zde definovat až 6 on-line zobrazovaných KPI.

Zákaznický webový portál
Nečekejte, že váš zákazník bude běhat mezi stroji, aby získal souhrnnou informaci
Bude vyžadovat přehled, sestavený dle své představy, dostupný v kanceláři i na mobilu. To umožňuje webový portál, přístupný přes individuální přihlášení. Na něm je možné vizualizovat stavové informace, alarmy i KPI ze všech strojů osazených Ewon Flexy

Zpracování IoT dat
Výrobci potřebují moderní prostředky zpracování dat, aby byli schopni činnost výrobních technologií bilancovat a predikovat.
Služba DataMailBox poskytuje prostředky pro bezpečný přesun IoT dat z lokálního úložiště v Ewon Flexy do úložiště na průmyslovém cloudu. Zde je mohou prostřednictvím definovaných API zpracovávat SaS služby třetích stran, které poskytují služby jako vizualizace, statistické zpracování nebo dolování dat pomocí umělé inteligence. 


Chcete-li pomoct s dohledem nad Vašimi stroji, obraťte se s důvěrou na nás.

Společnost HMS Networks se sídlem ve Švédsku je předním poskytovatelem řešení pro průmyslovou komunikaci a průmyslový internet věcí. Společnost HMS vyvíjí a vyrábí produkty pod značkami Anybus, Ewon, Intesis a Ixxat. Cílem společnosti je vytvořit maximální flexibilitu pro uživatele při připojování zařízení a systémů k mnoha různým průmyslovým sítím. 
 < Zpět do rubriky
Eshop
Youtube
Magazín
Kalalog
FCC průmyslové systémy


Již více než 25 let na českém trhu

FCC průmyslové systémy je technicko – obchodní společností, zastupující významné výrobce v oblasti průmyslové automatizace a telekomunikační techniky. V oblasti průmyslové automatizace zahrnuje naše nabídka spektrum sahající od senzorových systémů přes průmyslové sběrnice a průmyslové komunikace po průmyslové výpočetní, řídicí a dispečerské systémy na bázi specializovaných PC. Naší významnou specializací jsou systémy pro strojové vidění využívané v oblasti výrobní automatizace a kontroly kvality. Spolupracujeme s nejvýznamnějšími světovými dodavateli průmyslové výpočetní techniky a komunikací z Evropy a Asie a disponujeme i vlastním vývojovým a konstrukčním zázemím včetně vývoje softwaru.

up