FCC průmyslové systémy
+420 472 774 173
info@fccps.cz
Praha
Ústí nad Labem
Bratislava
PO - PÁ
8:00 - 16:00
E-shop
Banner rubrika 1

EtherNet/IP Linking Devices


The EtherNet/IP Linking Devices combine the cost-effectiveness of a stand-alone gateway with a unique and seamless Studio 5000-integration.

Společnost HMS uvedla na trh novou generaci komunikačních převodníků (Linking Devices) pro Ethernet/IP umožňujících snadné začlenění zařízení s rozhraním PROFIBUS, Modbus-TCP nebo obecným sériovým rozhraním k systému Rockwell ControlLogix nebo CompactLogix. Tato zařízení jsou postavena na technologii osvědčených komunikačních modulů používaných v produktech Anybus, kterých již funguje po celém světě miliony kusů. Na rozdíl od produktů Anybus jsou Linking Devices určené pro použití se software Automation’s Studio 5000, které tyto převodníky plně integruje do systému

 

Proč použít Linking Device namísto přídavné zásuvné karty do PLC s odpovídajícím protokolem?
Přehlednější architektura systému
Na rozdíl od řešení se zásuvnou komunikační kartou v PLC, která je fyzicky spojena s PLC, Linking devices mohou být umístěna přímo u připojovaných periferií. Tento koncový bod lze poté připojit do PLC po stávající Ethernet infrastruktuře, do které je připojeno i PLC pouze jedním Ethernet kabelem. V případě použití zásuvné komunikační karty je do PLC připojeno několik různých komunikačních kabelů dle specifikace protokolů připojovaných zařízení. Navíc Linking Devices podporují technologii ODVA’s Device Level Ring (DLR) pro zapojení koncového zařízení do kruhové topologie.

Snazší konfigurace
Použití zásuvných komunikačních karet obvykle vyžaduje komplikované programování logických, nebo funkčních bloků. Toto odpadá při použití Linking devices, které jsou již plně integrované do prostředí Studio 5000. Tato vlastnost velice urychluje vývoj a konfiguraci aplikací.

Vyšší výkon
Díky tomu, že Linking devices je samostatné (vzdálené) zařízení a nevyžaduje žádný strojový čas PLC a tím pádem nezatěžuje PLC sběrnici jako v případě použití zásuvné komunikační karty. Úspora výkonu se projeví zejména u variant s PROFIBUS a Modbus, které umožňují přenosy velkých objemů dat.

Cena
Nemalou výhodou je i úspora peněz. Linking devices jsou přibližně o 40-70% levnější, než odpovídající komunikační moduly do PLC.

 

EtherNet/IP to
Modbus-TCP
Linking Device

Propojení nějakého zařízení  
Modbus-TCP s Rockwell PLC.

EtherNet/IP to Serial
Linking Device

Propojení nějakého seriového zařízení
(RS232/422/485, Modbus RTU nebo
Rockwell DF1) s Rockwell PLC.

EtherNet/IP to
PROFIBUS DP
Linking Device

Propojení nějakého zařízení PROFIBUS
DP/DPV1 s Rockwell PLC
.

 < Zpět do rubriky
Eshop
Youtube
Magazín
Kalalog
FCC průmyslové systémy


Již více než 25 let na českém trhu

FCC průmyslové systémy je technicko – obchodní společností, zastupující významné výrobce v oblasti průmyslové automatizace a telekomunikační techniky. V oblasti průmyslové automatizace zahrnuje naše nabídka spektrum sahající od senzorových systémů přes průmyslové sběrnice a průmyslové komunikace po průmyslové výpočetní, řídicí a dispečerské systémy na bázi specializovaných PC. Naší významnou specializací jsou systémy pro strojové vidění využívané v oblasti výrobní automatizace a kontroly kvality. Spolupracujeme s nejvýznamnějšími světovými dodavateli průmyslové výpočetní techniky a komunikací z Evropy a Asie a disponujeme i vlastním vývojovým a konstrukčním zázemím včetně vývoje softwaru.

up