FCC průmyslové systémy
+420 472 774 173
info@fccps.cz
Praha
Ústí nad Labem
Bratislava
PO - PÁ
8:00 - 16:00
E-shop
Banner rubrika 1

Bezdrátové propojení rozváděčů v praxi


Bezdrátové propojení rozváděčů s průmyslovým routerem Anybus Bolt

Nedávno jsme řešili pro našeho zákazníka Doosan Bobcat, využívající ve svých provozech rovněž robotizovaná pracoviště, situaci, kdy bylo potřeba propojit Allen Bradley PLC s point I/O modulem Allen Bradley. Zákazník se rozhodl jít bezdrátovou cestou, protože z jejich zkušeností měli problémy s kabelovým připojením. Ať už z důvodu nespolehlivosti a nestability připojení, roli také hrálo to, že pracoviště je robotizované a neustálé pohyby a ohyby kabelu vedly k větší pravděpodobnosti ztráty komunikace. Nahrazení komunikace spolehlivým bezdrátovým spojením došlo k odstranění poruch při komunikaci a eliminací vysokých nákladů při zastavení provozu a s tím souvisejících oprav komunikace.

Náhradu jsme hledali mezi routery podporující průmyslové protokoly (v tomto případě Ethernet/IP), routery které jsou robustní a hodí se do náročného prašného prostředí, mají rozšířené provozní teploty. Velkou roli hrála také síla a kvalita přenosu signálu. Tyto kritéria splňoval Anybus Bolt s krytím IP67, okolní teplotu prostředí od -40 to +65 °C, konektivitou skrze Wifi nebo Bluetooth a s možností konfigurace AP nebo klienta.

Zákazník routery snadno nastavil, skrze webový konfigurátor v routeru, díky přednastavené předvolbě výrobce pro komunikaci skrze Ethernet/IP (router podporuje rovněž i jiné protokoly jako Profinet, Modbus TCP/RTU a jiné…). V provozu bylo celkem nasazeno 20 ks routerů Anybus Bolt, ať už v topologii bod-bod nebo 1 AP + 2 připojení klienti.

 

Anybus Bolt naleznete zde v našem e-shopu 

 

V případě jakýkoli dotazů se obraťte na produktového manažera HMS networks pana Olega Červjaťuka,mob.: +420 737 973 299, email: cervjatuk@fccps.cz < Zpět do rubriky
Eshop
Youtube
Magazín
Kalalog
FCC průmyslové systémy


Již více než 25 let na českém trhu

FCC průmyslové systémy je technicko – obchodní společností, zastupující významné výrobce v oblasti průmyslové automatizace a telekomunikační techniky. V oblasti průmyslové automatizace zahrnuje naše nabídka spektrum sahající od senzorových systémů přes průmyslové sběrnice a průmyslové komunikace po průmyslové výpočetní, řídicí a dispečerské systémy na bázi specializovaných PC. Naší významnou specializací jsou systémy pro strojové vidění využívané v oblasti výrobní automatizace a kontroly kvality. Spolupracujeme s nejvýznamnějšími světovými dodavateli průmyslové výpočetní techniky a komunikací z Evropy a Asie a disponujeme i vlastním vývojovým a konstrukčním zázemím včetně vývoje softwaru.

up