FCC průmyslové systémy
+420 472 774 173
info@fccps.cz
Praha
Ústí nad Labem
Bratislava
PO - PÁ
8:00 - 16:00
E-shop
Banner rubrika 1

AMAX-5000 jedna z možných náhrad ADAM-5510


Produktová řada AMAX-5000 je moderní, modulární řídicí systém založený na PC technologii. Je osazen nejmodernějšími úspornými, ale přesto výkonnými, procesory Intel® Core™ i7/i5/Celeron. Základní CPU modul lze využít jako samostatný řídicí systém nebo ho lze doplnit o rozšiřující moduly pomocí sběrnice PCIe na straně jedné, případně o EtherCAT I/O moduly na straně druhé. Sběrnici EtherCAT lze pomocí EtherCAT extenderů použít pro vytvoření rozsáhlé sítě vzdálených I/O modulů. AMAX-5000 se volitelně dodává s runtime Codes nebo lze řídící aplikaci naprogramovat pomocí výrobcem dodávaného SDK.

Řada AMAX-5000 je ideální pro aplikace strojového vidění, sběru dat nebo jako řídící systém rozsáhlých technologii. Uplatnění může najít i jako náhrada za řídící systém ADAM-5510, jehož výroba byla začátkem loňského roku ukončena. 

 

Základní CPU modul AMAX-5580 je dodáván ve třech variantách podle druhu osazeného CPU. Nejvýkonnější varianta je vybavena procesorem Intel Core i7 6600U. Dále je k dispozici varianta s procesorem i5 6600U, nebo Celeron 3955U. Varianta s procesorem Celeron je osazena 4GB RAM, výkonnější varianty jsou osazeny 8GB RAM DDR4. CPU jednotku lze dále doplnit o SSD ve formátu M.2 a případně o další rozšiřující kartu mini PCIe. Uvnitř najdeme i jeden skrytý USB, který můžeme využít například pro USB klíč k placenému SW. Z vnějšku jsou k dispozici dva komunikační porty RS-232/422/485, 4x port USB 3.0 a 2x LAN 10/100/1000 Mbps. CPU modul má i vlastní grafický výstup. K dispozici je jak VGA tak i HDMI rozhraní. Na horní straně je pouze odnimatelná šroubovací svorkovnice pro přivedení duálního napájení. Samozrřejmostí je i osazený Watch dog timer, který slouží pro obnovu správné činnosti v případě nečekané chyby SW. 

 

 

Jedná se o velice kompaktní zařízení, které je určené pro montáž na DIN lištu. Přestože nabízí dostatečný výpočetní výkon, tak díky velice úsporným procesorům je celý systém bez točivých částí, v provedení s pasivních chlazení. V konfiguraci s procesorem i7 a při plném zatížení je chladič CPU jednotky pouze vlažný což naznačuje, že interní součástky nejsou vystavované výsokým teplotam a tím pádem je i zaručena dlouhodobá životnost zařízení. Přestože se jedná o zařízení malých rozměrů, tak pocitově působí velice robustně.

Přestože lze CPU modul využít jako samostatné PC bez dalšího doplnění, hlavní předností systému AMAX-5000 je možnost jeho rozšíření o další moduly. Jednou možností je rozšiřování pomocí sběrnice PCIe (na levé straně modulu). Takto lze doplnit například moduly s rozhraním GigE nebo PoE, které lze využít pro aplikace strojového vidění. Nebo lze přidat další porty RS-232/422/485, USB 3, nebo modul pro osazení PCIe mini karty.

 

Na pravé straně, lze přidávat I/O moduly, které s CPU jednotkou komunikují po EtherCAT sběrnici. K dispozici je široká škála I/O modulů, které lze použít. K dispozici jsou analogové vstupy a výstupy, digitální vstupy a výstupy, čítače a enkodery a vstupy pro odporové teploměry a termočlánky. 

Kromě I/O modulů lze na EtherCAT sběrnici připojit i další moduly, které slouží pro rozšíření EtherCAT sběrnice o vzdálené moduly. Takto lze připojit další skupinu I/O modulů pomocí standardních CAT5 kabelů až do vzdálenosti 100m od základního CPU modulu. Takto lze vybudovat rozsáhlý distribuovaný systém pro sběr dat a řízení. 

Použitá EtherCAT sběrnice umožňuje připojit nejen I/O moduly systému AMAX, ale libovné jiné moduly využívající stejné rozhraní. Může se jednat například o řídící jednotky pohonů, které EtharCAT rozhraní s oblibou používají.

 

 

Při návrhu sítě I/O modulů, nejsme vázáni pouze na sběrnicou topologii, u které hrozí, že při výpadku jednoho zařízení v síti, příjdeme o zbytek sítě, který je připojen na tento problematický uzel. Pro zvýšenou spolehlivost celého systému můžeme, proto na místo toho použít zapojení do hvězdy. Následující obrázek ukazuje rozdíly mezi použítím sběrnicové topologie a topologie do hvězdy. 

 

 

Na závěr jedno důležité upozornění. Možná jste již zaznamenali, že podobné produkty, ale pod jiným označením, nabízel ADVANTECH již ke konci loňského roku pod označením WISE. Tak pro Vás jen malé vysvětlení. Výrobce se rohodl pro přejmenování řady WISE-5000 na řady AMAX-5000. Jedná se zcela o stejné produkty, pouze se do budoucna bude místo ozačení WISE používat AMAX. Je to z důvodu dlouhodobé strategie firmy ADVANTECH, která tento systém chce nadále rozšiřovat, a proto se rohodla pro něj využívat jedinečné označení. < Zpět do rubriky
Eshop
Youtube
Magazín
Kalalog
FCC průmyslové systémy


Již více než 25 let na českém trhu

FCC průmyslové systémy je technicko – obchodní společností, zastupující významné výrobce v oblasti průmyslové automatizace a telekomunikační techniky. V oblasti průmyslové automatizace zahrnuje naše nabídka spektrum sahající od senzorových systémů přes průmyslové sběrnice a průmyslové komunikace po průmyslové výpočetní, řídicí a dispečerské systémy na bázi specializovaných PC. Naší významnou specializací jsou systémy pro strojové vidění využívané v oblasti výrobní automatizace a kontroly kvality. Spolupracujeme s nejvýznamnějšími světovými dodavateli průmyslové výpočetní techniky a komunikací z Evropy a Asie a disponujeme i vlastním vývojovým a konstrukčním zázemím včetně vývoje softwaru.

up