FCC průmyslové systémy
+420 472 774 173
info@fccps.cz
Praha
Ústí nad Labem
Bratislava
PO - PÁ
8:00 - 16:00
E-shop
Banner rubrika 1

Anybus Wireless Bolt CAN


komunikace CAN prostřednictvím Wi-Fi nebo Bluetooth

Převodníky sběrnic Anybus® Wireless Bolt™ byly na trh uvedeny před pěti lety a od té doby nalezly uplatnění v tisících průmyslových řídicích systémů s bezdrátovým ethernetovým přístupem. Převodníky s robustním provedením a jedinečným tvarem šroubu, který se jednoduše upevní do díry se závitem na stroji, je dnes osvědčený a prověřený v nejnáročnějších průmyslových úlohách. Spektrum použití sahá od instalací ve skladech a na automaticky naváděných vozících (AGV) až po výrobu potravin, doly nebo náročná venkovní zařízení. Na základě předchozího úspěchu nyní společnost HMS uvádí na trh Anybus Wireless Bolt CAN, převodník s komunikací CAN na hostitelské zařízení.

Bezdrátová komunikace CAN v průmyslu

Nový převodník Anybus Wireless Bolt CAN umožňuje přenášet data komunikační sítě CAN, používané např. na těžkých strojích a zařízeních, prostřednictvím odolného bezdrátového spojení. Bezdrátová komunikace je navázána buď prostřednictvím rychlého připojení Wi-Fi, nebo spolehlivého spojení Bluetooth. Data CAN jsou přenášena protokolem TCP/IP, což umožňuje, je-li to požadováno, aby se k síti připojila další standardní zařízení s bezdrátovým rozhraním Wi-Fi.

Bezdrátový přístup k datům vozidla prostřednictvím protokolu J1939 CAN

Typickým příkladem použití je bezdrátový přístup k datům CAN z průmyslového vozidla, jakým je nákladní automobil pro přepravu sypkého materiálu. Převodník Anybus Wireless Bolt CAN umožňuje data protokolu CAN J1939, který tato vozidla obvykle využívají, snadno přenášet např. do tabletu, který potom dává operátorovi možnost plné kontroly a dohledu nad probíhajícím procesem plnění sypkého materiálu.

Použití bezdrátového přenosu dat protokolu CANopen ve výrobě

Převodníky Anybus Wireless Bolt CAN jsou z hlediska přenosu dat CAN plně transparentní, to znamená, že pracují s libovolným protokolem založeným na CAN, včetně CANopen. To umožňuje vytvářet mobilní ostrůvky automatizace v jakýchkoliv výrobních procesech – Anybus Wireless Bolt CAN přenese data CANopen bezdrátově.

Velká škála možností bezdrátového připojení pro průmyslové komunikační sítě a IoT

Kromě nového převodníku Anybus Wireless Bolt CAN zahrnuje produktová řada Wireless Bolt další verze, které se mohou připojit k hostitelskému zařízení pomocí sériové sběrnice nebo sítě průmyslového Ethernetu. Na bezdrátové straně převodníku Wireless Bolt byly možnosti Wi-Fi a Bluetooth nedávno doplněny verzí, jež podporuje nové standardy LTE NB-IoT a CAT-M1 zaměřené na aplikace IoT.

Produkty Anybus Wireless Bolt CAN naleznete v našem e-shopu.

Více informací o převodnících Anybus Wireless Bolt zde.

 


 

 


 < Zpět do rubriky
Eshop
Youtube
Magazín
Kalalog
FCC průmyslové systémy


Již více než 25 let na českém trhu

FCC průmyslové systémy je technicko – obchodní společností, zastupující významné výrobce v oblasti průmyslové automatizace a telekomunikační techniky. V oblasti průmyslové automatizace zahrnuje naše nabídka spektrum sahající od senzorových systémů přes průmyslové sběrnice a průmyslové komunikace po průmyslové výpočetní, řídicí a dispečerské systémy na bázi specializovaných PC. Naší významnou specializací jsou systémy pro strojové vidění využívané v oblasti výrobní automatizace a kontroly kvality. Spolupracujeme s nejvýznamnějšími světovými dodavateli průmyslové výpočetní techniky a komunikací z Evropy a Asie a disponujeme i vlastním vývojovým a konstrukčním zázemím včetně vývoje softwaru.

up