FCC průmyslové systémy
+420 472 774 173
info@fccps.cz
Praha
Ústí nad Labem
Bratislava
PO - PÁ
8:00 - 16:00
E-shop
Banner rubrika 1

Anybus Wireless - bezdrátová komunikace v průmyslové síti


Produkty Anybus Wireless nabízí technické řešení pro bezdrátové datové spojení automatizovaných systémů či koncových zařízení v průmyslové datové síti. Jednoduchý managment, vysoká spolehlivost, kompatibilita či nutná kybernetická ochrana jsou vlastnosti pro plnění náročných požadavků v průmyslovém prostředí. 
Výrobce Anybus využívá dlouholetou zkušenost s integrací standardů různých průmyslových sběrnic, to umožňuje vysokou integritu jednotlivých systémů i podsystémů. Požadavky na technologie neustále rostou a přizpůsobují se novodobým trendům. Častý požadavek přenosu dat po sériové sběrnici (FieldBus) či stále větší potřeba o rychlejší datový přenos po Ethernetu. To vše lze shrnout do vývoje industrializace známé jako Průmysl 4.0, což je termín používaný pro datové spojení jednotlivých strojů či zařízení, známe taky jako IIoT (Industrial Internet of Things). Bezdrátové datová komunikace je toho nedílnou součástí.

 
Bezdrátové produkty Anybus Wireless umožňují kompatibilitu datového přenosu několika způsoby. Nabízí funkci Wireless LAN neboli WiFi která je často používána. Datový přenos zajistí na vzdálenost 50 až 400 metrů, a to díky kmitočtu 2,4G nebo 5GHz. Wireless LAN je ideální pro přenos většího množství dat a využívá delší vlnové délky. Další produkty podporují funkci Bluetooth® nebo Bluetooth Low Energy®. Datový přenos pomocí Bluetooth je určen pro vzdálenosti 10 až 250 metrů, má vysoký kmitočet a zajistí stabilnější datové spojení. Přenosová rychlost dat je však nižší. Je ideální do aplikací s požadavkem na nízkou spotřebu energie.

 
Obr. 1 – Přenosová pásma Bluetooth, Wireless LAN a Bluetooth Low Energy

 

 
Obr. 2 – Vlastnosti bezdrátové technologie Bluetooth, WLAN a Bluetooth Low Energy

Produkty Anybus Wireless nabízí několik řešení pro výstavbu bezdrátové sítě. Jedná se o komunikační brány, přístupové datové body (Access Pointy) či komunikační antény. Některé typy také podporují technologii PoE (Power Over Ethernet), což vede ke snazší instalaci napájení od zdroje.


 

ANYBUS BRIDGE
Pomocí zařízení Anybus Bridge můžete nahradit kabeláž a dosáhnout na nové bezdrátové síťové struktury, jako náhrada Ethernetového kabelu pro přenos bod-bod. Anybus Bridge může také sloužit jako přístupový most pro více SMART zařízení najednou, a to s podporou WLAN či Bluetooth.    
Podporuje i přenos dat několika typů průmyslových sběrnic.  Anybus Bridge podporuje sběrnice PROFINET, EtherNET/IP, Modbus-TCP, nebo BACnet/IP sítě. Lze přenášet pomocí WLAN či Bluetooth. Je také několik verzí, které přemostí sériovou linku RS-232/422/485.

Anybus BRIDGE a BOLT společně tvoří kombinaci datové připojení. Anybus Bolt umístěný na samotném stroji vytváří kompletní spojení. Kompatibilita WLAN či Bluetooth technologií zajistí bezproblémovou komunikaci mnoha strojů najednou.


 
ANYBUS BOLT
Skrze zařízení Anybus Bolt lze jednoduše připojit výrobní stroj a vytvořit další síťový prvek ve Vaší bezdrátové datové síti. Zařízení má dosah více jak 100 metrů. 
Do zařízení Anybus Bolt se lze připojit přes interní webové rozhraní např. pomocí tabletu či jiného Smart zařízení. Technologie jednoduchého připojení poskytuje nové možnosti a mění potřebu používat statické HMI zařízení. Díky podpory protokolů PROFINET, EtherNET/IP, Modbus-TCP či BACnet/IP lze propojit samotné PLC kontrolery, buď bod-bod nebo pomocí zařízení Anybus Bridge i více PLC najednou. V topologii sběrnice či do hvězdy.

Průmyslové šasi Anybus Bolt disponuje vysokým krytí IP 67 a má integrovanou anténu. Proto Anybus Bolt poskytne operátorům strojů či servisním technikům přístup bez nutnosti otevření rozvaděče. Wireless Bolt řešení je ideální do náročného prostředí. 

 


Anybus WLAN Access Point IP30 

Přístupový bod bezdrátové sítě LAN Anybus IP30 je výkonné zařízení průmyslové sítě, které dokáže připojit několik klientů bezdrátové sítě LAN na velké vzdálenosti. Přístupový bod WLAN vytváří bezdrátovou místní síť WLAN a je ideální pro sběr dat ze strojů a datových zařízení ve výrobě. Ideálně osazené zařízením Anybus Bolt a Anybus Bridge.
Krytí IP30 podporuje montáž na zeď nebo na DIN lištu. Ideální pro montáž uvnitř továrny, budovy či uvnitř rozvaděče s použitím prodlužovacích kabelů antény.
 

 

Anybus WLAN Access Point IP67
Anybus Wireless je přístupový bod určený pro venkovní aplikace s krytím IP67. Zařízení je plně vodotěsné a lze jej umístit na zeď nebo na sloup. Je ideální pro venkovní, ale vnitřní instalace s požadavkem na venkovní krytí. Provozní teploty -25°C až 70°C.

 


Anybus Wireless Bridge - Serial – Bluetooth
Anybus Wireless Bridge Serial je výkonné bezdrátové zařízení pro přenos sériové sběrnice pomocí technologie Bluetooth Smart Ready. Umožňuje připojení bod-bod nebo přenos několika sériových slave zařízení s rozhraním RS-232/422/485. Přenos dat až do 300 metrů.

 

 < Zpět do rubriky
Eshop
Youtube
Magazín
Kalalog
FCC průmyslové systémy


Již více než 25 let na českém trhu

FCC průmyslové systémy je technicko – obchodní společností, zastupující významné výrobce v oblasti průmyslové automatizace a telekomunikační techniky. V oblasti průmyslové automatizace zahrnuje naše nabídka spektrum sahající od senzorových systémů přes průmyslové sběrnice a průmyslové komunikace po průmyslové výpočetní, řídicí a dispečerské systémy na bázi specializovaných PC. Naší významnou specializací jsou systémy pro strojové vidění využívané v oblasti výrobní automatizace a kontroly kvality. Spolupracujeme s nejvýznamnějšími světovými dodavateli průmyslové výpočetní techniky a komunikací z Evropy a Asie a disponujeme i vlastním vývojovým a konstrukčním zázemím včetně vývoje softwaru.

up