FCC průmyslové systémy
+420 472 774 173
info@fccps.cz
Praha
Ústí nad Labem
Bratislava
PO - PÁ
8:00 - 16:00
E-shop
Banner rubrika 1

Vzdálená správa

Produkty eWON jsou primárně určené pro výrobce strojů a systémové integrátory. Poskytují tři základní služby: Vzdálený přístup na PLC, Vzdálený monitoring, Vzdálený sběr dat.

Produkty eWON jsou primárně určené pro výrobce strojů a systémové integrátory. Poskytují tři základní služby:

Vzdálený přístup na PLC

 • umožňuje provádět vzdálenou správu, diagnostiku a konfiguraci technologií využívající PLC
 • je podporována řada významných značek PLC

Vzdálený monitoring

 • vzdálený přístup na online data technologie
 • využití především pro SCADA systemy, které jsou v jiné lokalitě než technologie

Vzdálený sběr dat

 • vzdálený sběr dat pro zpracování v jiné lokalitě než instalovaná technologie
 • příkladem využití je aplikace, kdy chcete data z jednotlivých technologií ukládat centrálně

Pro vzdálenou komunikaci je využita technologie Talk2M

 • pro zabezpečenou komunikaci se používá virtuální tunel s Open VPN 2.0 zabezpečením
 • k připojení technologie lze použít LAN (nevyžaduje speciální konfiguraci routeru), WIFI nebo 4G
 • komunikuje se prostřednictvím 23 serverů umístěných v prestižních datacentrech po celém světě se zaručenou dostupností 24/7

Hlavní přednosti produktů eWON

 • více jak 10 let na trhu, eWON je průkopníkem v tomto segmetu produktů
 • snadná konfigurace
 • využití osvědčené technologie Open VPN 2.0

eWON COSY

Zařízení eWON Cosy slouží ke vzdálenému, zabezpečenému přístupu k zařízení. To lze využít pro vzdálenou konfiguraci nebo monitoring zařízení. Jako komunikační kanál je možné použít LAN konektivitu s přístupem na Internet, WiFi nebo 4G. Komunikace je navázána skrze SSL zabezpečený VPN tunel navazující odchozí spojení na cloud službu Talk2M. Služba Talk2M nabízí redudantní spojení s 30 dedikovanými servery po celém světě.
Typické zapojení zařízení do aplikace a princip činnosti je na obrázku vpravo. Pro vzdálenou komunikaci není vyžadováno speciální nastavení routerů v místě instalace. Komunikace probíhá na běžných TCP portech 443 nebo UDP 1194. eWON Cosy 131 se nabízí ve čtyřech variantách podle typu použitého připojení.

 

eWon FLEXY

Zařízení eWON Flexy pracuje na podobném principu jako eWON Cosy. Navíc ale dokáže data lokálně zpracovat. Slouží k tomu interní databáze proměnných (Tagname database), kterou dokáže plnit daty získanými pomocí modulu I/O driver. Nad uloženými daty dokáže hlídat alarmy, logovat hodnoty a zpětně tyto hodnoty dále poskytovat vzdáleným uživatelům. Zařízení je vybavené web serverem a lze nad daty udělat jednoduchou vizualizaci (Dashboard). Data lze zpracovávat i pomocí skriptovacího jazyka BASIC JAVA. Mezi podporované komunikační protokoly patří Modbus RTU, Modbus TCP, OPC UA a SNMP, které lze použít nejen pro sběr dat, ale i pro jejich publikování. Pro komunikaci se vzdáleným uživatelem lze použít LAN konektivitu s přístupem na Internet, WiFi, 3G nebo 4G. Komunikace je navázána skrze SSL zabezpečený VPN tunel navazující odchozí spojení na cloud službu Talk2M. 
Typické zapojení zařízení do aplikace a princip činnosti je na obrázku vpravo. Pro vzdálenou komunikaci není vyžadováno speciální nastavení routerů v místě instalace. Komunikace probíhá na běžných TCP portech 443 nebo UDP 1194. Další možností komunikace s eWON Flexy je pomocí DataMailBoxu, HTTPS nebo MQTT protokolu.
 < Zpět na produkty
Eshop
Youtube
Magazín
Kalalog
FCC průmyslové systémy


Již více než 25 let na českém trhu

FCC průmyslové systémy je technicko – obchodní společností, zastupující významné výrobce v oblasti průmyslové automatizace a telekomunikační techniky. V oblasti průmyslové automatizace zahrnuje naše nabídka spektrum sahající od senzorových systémů přes průmyslové sběrnice a průmyslové komunikace po průmyslové výpočetní, řídicí a dispečerské systémy na bázi specializovaných PC. Naší významnou specializací jsou systémy pro strojové vidění využívané v oblasti výrobní automatizace a kontroly kvality. Spolupracujeme s nejvýznamnějšími světovými dodavateli průmyslové výpočetní techniky a komunikací z Evropy a Asie a disponujeme i vlastním vývojovým a konstrukčním zázemím včetně vývoje softwaru.

up