FCC průmyslové systémy
+420 472 774 173
info@fccps.cz
Praha
Ústí nad Labem
Bratislava
PO - PÁ
8:00 - 16:00
E-shop
Banner rubrika 1

Meinberg


Název: Meinberg Funkuhren
Země sídla: Německo
Vznik: 1979
Obrat: 29,7 mil. EUR (2022)
Počet zaměstnanců: 123
Spolupracujeme od: 2005
 


Historie firmy

Firma založena roku 1979 bratry Wernerem a Günterem Meinbergem, se začátky kolem rádii řízených systémů, které podnítily vývoj dlouhovlnných přijímačů DCF77 nezbytných pro průmyslové aplikace. Společnost je dnes globálním technologickým lídrem s více než 100 zaměstnanci, kteří vyvíjí a vyrábí systémy synchronizace času a frekvence pro moderní průmyslové aplikace po celém světě.
Produkty Meinberg se skládají z vysoce kvalitních komponent a modulů, které fungují jako flexibilní funkční bloky, které lze kombinovat a konfigurovat tak, aby vyhovovaly nejrozmanitějším a nejkomplexnějším požadavkům zákazníků. Tento adaptabilní, inovativní přístup ke správě produktů je zaveden v časových serverech LANTIME NTP a v produktové řadě Intelligent Modular Synchronization (IMS). Meinberg také nabízí široké spektrum osvědčených GPS přijímačů, rádiových hodin WWVB, DCF77 (PZF) a MSF, časovacích karet na úrovni sběrnic a souvisejícího příslušenství.
Všechny produkty Meinberg jsou vyvíjeny a vyráběny v závodě v Bad Pyrmontu v Německu.
Za účelem dalšího sdílení odborných znalostí a znalostí synchronizace se zákazníky a koncovými uživateli založil Meinberg v roce 2014 Meinberg Sync Academy (MSA). MSA podporuje profesionální růst a technickou zdatnost na trhu a zlepšuje praktickou aplikaci synchronizačních technologií prostřednictvím vzdělávání.

Naše spolupráce s firmou:

Spolupráce od roku 2005 v poli časové synchronizace, Meinberg je světovým lídrem v řešeních synchronizace času a frekvence. Jeho inovativní produkty umožňují synchronizaci pro takové kritické aplikace, jako je automatizace rozvodné sítě / rozvodny, finance, digitální vysílání, telekomunikační sítě, kosmonautika, letectví, výzkum a vývoj.

 

 

 

Portfolio

Lantime NTP servery

Produktová řada LanTime je u firmy Meinberg synonymem pro NTP server. V serveru dostanete pohromadě přijímač rádiového zdroje času (GPS, DCF apod.) a průmyslové x86 PC, na kterém běží samotný NTP démon.  

LanTime IMS modulární

Stavebnicový systém šasi Meinberg IMS series umožňuje dodatečné rozšíření počtu rozhraní a výměny jednotlivých modulů na místě u zákazníka. Základem je holé šasi, do kterého lze osadit napájecí zdroje (v libovolné kombinaci AC/DC vstupů), rádiové přijímače (plus další vstupy pro vnější synchronizaci), bohatý výběr různých karet výstupních rozhraní, CPU karta a další..

Microsync NTP/PTP

Přináší širší paletu výstupních (a vstupních) moderních rozhraní v základní výbavě, v pevné tovární konfiguraci, za výhodnější cenu ve srovnání s podobně vybavenou modulární sestavou (IMS). Uvnitř je vše na jednom plošném spoji.

 < Zpět do rubriky
Eshop
Youtube
Magazín
Kalalog
FCC průmyslové systémy


Již více než 25 let na českém trhu

FCC průmyslové systémy je technicko – obchodní společností, zastupující významné výrobce v oblasti průmyslové automatizace a telekomunikační techniky. V oblasti průmyslové automatizace zahrnuje naše nabídka spektrum sahající od senzorových systémů přes průmyslové sběrnice a průmyslové komunikace po průmyslové výpočetní, řídicí a dispečerské systémy na bázi specializovaných PC. Naší významnou specializací jsou systémy pro strojové vidění využívané v oblasti výrobní automatizace a kontroly kvality. Spolupracujeme s nejvýznamnějšími světovými dodavateli průmyslové výpočetní techniky a komunikací z Evropy a Asie a disponujeme i vlastním vývojovým a konstrukčním zázemím včetně vývoje softwaru.

up