FCC průmyslové systémy
+420 472 774 173
info@fccps.cz
Praha
Ústí nad Labem
Bratislava
PO - PÁ
8:00 - 16:00
E-shop
Banner rubrika 1

DRAM s provozní teplotou až 125 °C


Společnost Innodisk právě vydala, jako první svého druhu, paměťový modul Ultra Temperature DDR4 DRAM, který dokáže pracovat od mrazivých -40 °C až do spalujících 125 °C. Řada Ultra Temperature tak rozšiřuje rozsah standardních průmyslových provozních maximálních teplot. Série přináší další funkce, otevírá dveře novým průmyslovým aplikacím a prošla mnoha přísnými testy, které prokazují její odolnost.

Například samořiditelná vozidla se musí vypořádat s intenzivním výpočtem a zpracováním dat generujícím teplo v uzavřených instalačních prostorech, zejména ve vozidlech SAE úrovně 2 (a vyšších), která využívají datově náročné výpočetní procesy. Vestavěné systémy bez ventilátoru se stále kompaktnějšími mechanickými konstrukcemi čelí vnitřním prostorovým omezením, která jsou velkým problémem pro chlazení. Kritické aplikace musí být spolehlivé v prostředích, která jsou pro elektroniku často nehostinná, kde problémy s teplotou mohou bránit účinnosti detekce a identifikace objektů.

Řada Ultra Temperature nabízí vysokou rychlost 3200 MHz a je k dispozici v provedí SODIMM a ECC SODIMM s kapacitou 16 GB a 32 GB. Série Ultra Temperature  přínáší další vylepšení, jako je robustní 45µ zlacený konektor, který poskytuje tužší a spolehlivější spojení než typický 30µ zlacený konektor. K dispozici je také technologie bočního plnění, která chrání a posiluje jemné pájené spoje proti tepelnému a mechanickému namáhání. Technologie Antisulfurace je dodatečná ochranná vrstva na zranitelných částech, která je chrání proti korozi slitiny stříbra způsobené sírou. Nakonec je zde vestavěný tepelný senzor, který přesně měří a sleduje teplotu komponent.

Moduly Ultra Temperature jsou osazeny součástkami, které splňují automobilovou kvalifikaci AEC-Q200, a jsou ověřeny externími testery, kteří provádějí celou řadu přísných testů, včetně:

  • vibrační testu (MIL-STD-810G 514.7)
  • testu tepelného šoku (MIL-STD-810G 503.6)
  • pádové zkoušky (ISTA-1A)
  • zkoušky ohybem (EIAJ-4072)
  • zlacené konektory a testy instalace (100 cyklů)


Ultra spolehlivý vysokoteplotní provoz v průmyslovém prostředí je nyní realitou. Nyní mohou výrobci navrhovat své systémy podle potřeby a bez omezení způsobených hlučnými ventilátory, velkými chladiči a rozvaděči tepla.


Naleznete v našem eshopu
Pro blížší informace kontaktujete produkt manažera: Jaroslav Hataš, hatas@fccps.cz, tel.: +420 731 124 400< Zpět do rubriky
Eshop
Youtube
Magazín
Kalalog
FCC průmyslové systémy


Již více než 25 let na českém trhu

FCC průmyslové systémy je technicko – obchodní společností, zastupující významné výrobce v oblasti průmyslové automatizace a telekomunikační techniky. V oblasti průmyslové automatizace zahrnuje naše nabídka spektrum sahající od senzorových systémů přes průmyslové sběrnice a průmyslové komunikace po průmyslové výpočetní, řídicí a dispečerské systémy na bázi specializovaných PC. Naší významnou specializací jsou systémy pro strojové vidění využívané v oblasti výrobní automatizace a kontroly kvality. Spolupracujeme s nejvýznamnějšími světovými dodavateli průmyslové výpočetní techniky a komunikací z Evropy a Asie a disponujeme i vlastním vývojovým a konstrukčním zázemím včetně vývoje softwaru.

up