FCC průmyslové systémy
+420 472 774 173
info@fccps.cz
Praha
Ústí nad Labem
Bratislava
PO - PÁ
8:00 - 16:00
E-shop
Banner rubrika 1
Robotická kamerová kontrola automobilového nárazníku
Jednoúčelové zařízení pro kontrolu komponent AdBlue systému vznětových motorů
Detekce vad výlisku
Kamerová kontrola modulu airbagu
Vysokorychlostní čtení etiket
Zařízení na kontrolu montážních otvorů
Jednoúčelový stroj na lisování pružin
Robotický ořez ultrazvukovým nožem
Automatická balicí linka
Detekce vad výlisku
Měnírna Brno Netroufalky
Vizualizace výrobních dat
10 operátorských stanovišť v pivovarech
Řídicí terminály pro biologické laboratoře
Měřicí stanice pro záznam dat z průtokoměrů
Vzdálený monitoring stavu zásobníků

Detekce vad výlisku


Společnost FCC průmyslové systémy se detekcí vad výlisků zabývá již delší dobu a vyvinula pro tento účel několik detekčních metod. Dodáváme systémy, které kontrolují nejkritičtější ohyby kamerami vestavěnými přímo v lisovací formě. Pro dodatečnou kontrolu jsme vyvinuli skenovací hlavu určenou k montáži na robota, kterou lze hledat defekty v prakticky libovolném místě hotového výlisku. Robotická kontrola je zařazena za lisovací linku a může být programována na detekci vad, které nelze z technických důvodů kontrolovat kamerou vestavěnou ve formě.
Hlava pracuje na principu optické triangulace. Sestava zdrojového laseru, vysokorychlostní kamery a vyhodnocovacího softwaru je optimalizována pro hledání vad, které vznikají při porušení homogenity plechu při lisování. Tato optimalizace umožňuje hledat poruchy povrchu o hloubce pod 100μm při rychlosti skenování až 6m/s. 
Metoda navíc není kriticky závislá na přesné trajektorii nebo rovnoměrnosti pohybu skenovací hlavy, což usnadňuje programování robota. Z principu také vylučuje chyby vzniklé ušpiněním povrchu výlisku olejem, lubrikantem nebo jiným způsobem.

Hlavní rysy

  • flexibilní kontrola robotem
  • detekce vad pod 100 mikrometrů
  • skenovací rychlost 6 m/s
  • snadné programování robota
Eshop
Youtube
Magazín
Kalalog
FCC průmyslové systémy


Již více než 25 let na českém trhu

FCC průmyslové systémy je technicko – obchodní společností, zastupující významné výrobce v oblasti průmyslové automatizace a telekomunikační techniky. V oblasti průmyslové automatizace zahrnuje naše nabídka spektrum sahající od senzorových systémů přes průmyslové sběrnice a průmyslové komunikace po průmyslové výpočetní, řídicí a dispečerské systémy na bázi specializovaných PC. Naší významnou specializací jsou systémy pro strojové vidění využívané v oblasti výrobní automatizace a kontroly kvality. Spolupracujeme s nejvýznamnějšími světovými dodavateli průmyslové výpočetní techniky a komunikací z Evropy a Asie a disponujeme i vlastním vývojovým a konstrukčním zázemím včetně vývoje softwaru.

up