FCC průmyslové systémy
+420 472 774 173
info@fccps.cz
Praha
Ústí nad Labem
Ostrava
Bratislava
PO - PÁ
8:00 - 16:00
E-shop
Banner rubrika 1

Datová brána Ixxat SG Gateway


Švédská společnost HMS představuje revoluční datovou bránu Ixxat SG Gateway. Jedná se o energetické komunikační zařízení určené pro efektivní sledování a řízení dat mezi systémovou částí a energetickou sítí. 

Standardem současného průmyslu je datová komunikace realizována prostřednictvím průmyslových sběrnic a stále častějším Ethernetem. Výjimkou je energetická infrastruktura datového přenosu, která striktně požaduje komunikační protokoly vycházející z norem IEC61850 a IEC60870-5-104. Ty jsou předepisovány v energetickém průmyslu v Evropě i ve světě. 
Právě pro tento typ řešení je komunikační brána IXXAT SG-gateway určena, poradí si s rostoucí potřebou výměny dat mezi těmito dvěma světy. Dlouhodobý vývoj sofistikovaného zařízení zajištuje podporu široké škály komunikačních protokolů, na druhou stranu je vyznačována jednoduchou integrací. Podporuje standardy průmyslové automatizace, řídící systémy budov či přenosy dat z měření spotřeby energií. SG Gateway je dostupná v několika variantách s podporou sběrnic typu - Modbus RTU (master/slave), Modbus-TCP (client/server), PROFINET, M-Bus, Profibus, EtherNet/IP nebo možnost připojení k digitálnímu I/O.
Kromě fyzickém připojení je komunikační brána dostupná i variantě s přenosem dat prostřednictvím 3G sítě (modemu), které umožňuje vzdálené připojení s řídícím dispečinkem. Varianta bezdrátového spojení je použitelná v nedostupných lokalitách, uprostřed polí či místech bez fyzického datového připojení.


Flexibilní použití - nově vznikající aplikace

Komunikační brány SG-gateway jsou ideální pro úlohy, tam kde uživatelé chtějí dosáhnout přímého řízení na dálku, efektivní správy rozvoden nebo k jednoduchému přístupu do aplikací s daty o spotřebě energie, na rozvodnách či trafostanicích. Slouží jako brána mezi individuálními výrobcem energie a softwarem pro energetický management v systému virtuálních elektráren VPP (Virtual Power Plants), k vyvažování poptávky a nabídky energie v síti. Možnost tohoto řízení uplatní správci soustav rozvodných sítí, energetické závody a hlavně distributoři. Viz. obrázek č.1. Efektivní hospodaření a distribuce energie v určitých časových úsecích umožňuje distributorům ušetřit nemalé peníze. 
Další uplatnění je propojení inteligentních zařízení elektrorozvodné sítě IED (Intelligent Electrical Device) se systémy PLC od různých dodavatelů. Komunikační brány SG jsou navíc vhodné pro správu vodovodních sítí, odpadních vod, rozvodu tepla i plynu. 

 


 

Snadná integrace a konfigurace SG brány

Komunikační brány SG-gateway se snadno konfigurují a programují prostřednictvím nástroje WEB-PLC-Tool, softwaru pro programování PLC s webovým rozhraním. Prostřednictvím grafického editoru ve WEB-PLC-Tool lze intuitivně a rychle tvořit funkční diagramy – podobně jako u známé programovací metody CFC (Continuous Function Charts). Díky výkonné 32bitové procesorové platformě mohou komunikační brány SG-gateway zpracovávat až 8 192 proměnných. V důsledku toho mohou být komunikační brány používány bez omezení i ve složitých systémech s mnoha signály a zprávami, stejně jako v systémech náročných na velkou propustnost dat.
Výrobce nabízí možnost přímé technické podpory v případě nejasností s počátečním nastavením protokolů IEC 61850 a IEC 61850-5-104. Protokoly obsahují rozsáhlé dokumentace, které je třeba správně nastavit.


SG-gateway jako jádro nového portfolia HMS IXXAT Energy
Předchozí verze komunikačních bran SG-gateway, jež byly dostupné jako součást řady Anybus firmy HMS, jsou úspěšně používány v četných aplikacích po celém světě. Inovované a výkonné brány IXXAT SG-gateway ponesou značku IXXAT, avšak budou tvořit jádro nové skupiny produktů IXAAT Energy HMS.

 

 

Produkty SG gateways nalezenete v našem e-shopu.

 

 

 < Zpět do rubriky
Eshop
Youtube
Magazín
Kalalog
Kalalog
FCC průmyslové systémy


Již 20 let na českém trhu

FCC průmyslové systémy je technicko – obchodní společností, zastupující významné výrobce v oblasti průmyslové automatizace a telekomunikační techniky. V oblasti průmyslové automatizace zahrnuje naše nabídka spektrum sahající od senzorových systémů přes průmyslové sběrnice a průmyslové komunikace po průmyslové výpočetní, řídicí a dispečerské systémy na bázi specializovaných PC. Naší významnou specializací jsou systémy pro strojové vidění využívané v oblasti výrobní automatizace a kontroly kvality. Spolupracujeme s nejvýznamnějšími světovými dodavateli průmyslové výpočetní techniky a komunikací z Evropy a Asie a disponujeme i vlastním vývojovým a konstrukčním zázemím včetně vývoje softwaru.

up