FCC průmyslové systémy
+420 472 774 173
info@fccps.cz
Praha
Ústí nad Labem
Ostrava
Bratislava
PO - PÁ
8:00 - 16:00
E-shop
Banner rubrika 1

Omyvatelné a antimikrobiální klávesnice


13.09.2017

Americký výrobce Seal Shield je specialistou na omyvatelné a antimikrobiální klávesnice, myši, dálkové ovladače. V USA se věnuje výzkumu zabránění šíření infekcí v nemocnicích z elektronických zařízení. Vyvíjí produkty s anti

Výzkumníci testovali v USA 100 klávesnic ve 29 klinických oblastech pro bakteriální kontaminaci. 95 jich bylo pozitivní na mikroorganismy Streptococcus, Clostridium perfringens, Enterococcus (včetně jednoho vankomycin-rezistentního Enterococcus), Staphylococcus aureus, plísně. Elektronická zařízení musí být udržována v čistotě, aby se nestala dalším prostředkem pro přenos patogenů pacientům.

Profesor mikrobiologie, přední odborník na infekční onemocnění Dr. Charles řadí dálkové ovládání televizoru jako nejvyšší nosič bakterií v nemocničním pokoji spolu se záchodovým prkénkem, klikou do koupelny a tlačítkem pro volání.  Nebezpečné bakterie MRSA, odolné vůči antibiotikům, objeveny pouze na dálkových ovladačích. Na ostatních testovaných objektech nebyly žádné stopy.

Pro oblasti s vysokou koncentrací lidí, používající stejné elektronické zařízení nebo pro oblasti kde se pohybují možné nakažlivé osoby je důležité použít omyvatelné zařízení s antimikrobiální úpravou. Lze tím předejít mnoha zbytečným zdravotním problémům. 

Omyvatelné a antimikrobiální klávesnice a myši najdete v našem e-shopu.< Zpět do rubriky
Eshop
Youtube
Forum
Magazín
Kalalog
Kalalog
FCC průmyslové systémy


Již 20 let na českém trhu

FCC průmyslové systémy je technicko – obchodní společností, zastupující významné výrobce v oblasti průmyslové automatizace a telekomunikační techniky. V oblasti průmyslové automatizace zahrnuje naše nabídka spektrum sahající od senzorových systémů přes průmyslové sběrnice a průmyslové komunikace po průmyslové výpočetní, řídicí a dispečerské systémy na bázi specializovaných PC. Naší významnou specializací jsou systémy pro strojové vidění využívané v oblasti výrobní automatizace a kontroly kvality. Spolupracujeme s nejvýznamnějšími světovými dodavateli průmyslové výpočetní techniky a komunikací z Evropy a Asie a disponujeme i vlastním vývojovým a konstrukčním zázemím včetně vývoje softwaru.

up