Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc.

≡ MENU

tel.: +420 472 774 173

Novinka

Úvod Novinky Omyvatelné a antimikrobiální klávesnice

Omyvatelné a antimikrobiální klávesnice

13.09.2017

Americký výrobce Seal Shield je specialistou na omyvatelné a antimikrobiální klávesnice, myši, dálkové ovladače. V USA se věnuje výzkumu zabránění šíření infekcí v nemocnicích z elektronických zařízení. Vyvíjí produkty s anti

Výzkumníci testovali v USA 100 klávesnic ve 29 klinických oblastech pro bakteriální kontaminaci. 95 jich bylo pozitivní na mikroorganismy Streptococcus, Clostridium perfringens, Enterococcus (včetně jednoho vankomycin-rezistentního Enterococcus), Staphylococcus aureus, plísně. Elektronická zařízení musí být udržována v čistotě, aby se nestala dalším prostředkem pro přenos patogenů pacientům.

Profesor mikrobiologie, přední odborník na infekční onemocnění Dr. Charles řadí dálkové ovládání televizoru jako nejvyšší nosič bakterií v nemocničním pokoji spolu se záchodovým prkénkem, klikou do koupelny a tlačítkem pro volání.  Nebezpečné bakterie MRSA, odolné vůči antibiotikům, objeveny pouze na dálkových ovladačích. Na ostatních testovaných objektech nebyly žádné stopy.

Pro oblasti s vysokou koncentrací lidí, používající stejné elektronické zařízení nebo pro oblasti kde se pohybují možné nakažlivé osoby je důležité použít omyvatelné zařízení s antimikrobiální úpravou. Lze tím předejít mnoha zbytečným zdravotním problémům. 

Omyvatelné a antimikrobiální klávesnice a myši najdete v našem e-shopu.

Zpět na seznam novinek

Máte zájem o zasílání novinek?